Zajímavosti měsíce

Město Praha se může pyšnit svým bohatým kulturním dědictvím, úchvatnou architekturou a lahodnou kuchyní láká návštěvníky z celého světa. Od starověkých památek a historických událostí po současnou uměleckou scénu a gastronomické skvosty, Praha má co nabídnout pro každého, kdo touží po objevování nových zážitků.

Historické památky:

Praha, známá také jako "Zlaté město" či "Město sto věží", je překrásným splynutím historických památek a architektonických pokladů. Procházejte se po úzkých uličkách Starého Města, obdivujte impozantní gotickou katedrálu sv. Víta na Pražském hradě a prozkoumejte kouzelný areál zahrady Vojanovy sady. Každý kámen v Praze vypráví svůj příběh a zanechává nezkažené dojmy na návštěvnících.

Kulturní události:

Praha je domovem bohatého kulturního dědictví, které se odráží v nekonečném kalendáři událostí po celý rok. Od světově proslulého Prague Spring International Music Festival až po tradiční Pražské jaro, každý měsíc přináší nové příležitosti k prozkoumání umění, hudby a divadla. Sledujte aktuální kulturní události na našem webu a nezmeškejte žádnou z nich!

Architektonické poklady:

Praha je jako otevřená kniha architektonických pokladů, kde se prolíná různorodost stylů a ér. Obdivujte gotickou krásu Staroměstského orloje, procházejte se po barokních zahradách Vrtbovské zahrady a ponořte se do secesního luxusu Obecního domu. Bez ohledu na váš architektonický vkus, v Praze najdete inspiraci na každém rohu.

Kulinářské zážitky:

Ochutnejte lahodné kulinářské speciality, které představují srdce a duši pražské kuchyně. Začněte svůj den s tradičním českým snídaněm v podobě rohlíku se šunkou a českého sýra. Ochutnejte klasické české pokrmy, jako je vepřo-knedlo-zelo, tradiční svíčková na smetaně a závěrečný dezert v podobě štrůdlu s jablečnou náplní. Prozkoumejte také rozmanitou nabídku pivních zahrad a restaurací, kde si můžete vychutnat nejlepší česká piva.

Naplánujte si své objevování:

Nemůžete se dočkat, až objevíte kouzlo Prahy? Navštivte naše stránky na www.prague.eu, kde naleznete podrobné informace o kulturních událostech, historických památkách, architektuře a kulinářských zážitcích.