Historie Hotelu Savoy Prague

Hotel s více než stoletou tradicí

Hotel Savoy Prague má více než stoletou tradici a historii. Historická souvislost začíná názvem ulice „Keplerova“, který odkazuje na slavného astronoma, astrologa a matematika Johannese Keplera ze 16. století. Jeho a socha Tycho de Brahe (alchymista, astronom a astrolog ze 16. století) jsou k vidění přímo naproti hotelu.

Hotel zaujme nejen svou polohou, která je na seznamu UNESCO, ale také svou architekturou. Budova pochází z roku 1911 a nese secesní prvky a původně byla navržena jako hotel, restaurace a kavárna. Interiér je vyzdoben ve stylu Art Deco, který odráží bouřlivou éru 20. let 20. století. Hotel se rychle stal frekventovaným a oblíbeným místem Prahy a české elitní společnosti, umělců a vlivných lidí. V roce 1914 bylo k hotelu přistavěno kino, které jako jedno z prvních v Praze promítalo český i zahraniční filmový repertoár.

Sláva hotelu netrvala dlouho. Úpadek začal v roce 1931 a trval až do roku 1992.
Hotel však nikdy nebyl zcela opuštěn. V 70. a 80. letech byl oblíbeným místem pražského podsvětí.

Situace se změnila v roce 1992, kdy byl hotel zrekonstruován a znovu nabyl svou slávu. Byl to jeden z mála 5-hvězdičkových hotelů v Praze a vlastně i v České republice. Hojně ji navštěvovaly zahraniční i české herečky, herci, zpěváci, umělci a osobnosti showbyznysu, ale i osobnosti z politiky a diplomacie.

Působivá knihovna s jedinečnou a cennou sbírkou knih. Kompletní sbírka Encyclopedia Britannica, původní vydání Goetha a mnoho dalších klasických mistrovských děl čekají na váš obdiv.

V Hotelu Savoy Prague se také natáčel známý film režiséra Jana Hřebejka "Kráska v nesnázích". 

V současné době je hotel ve vlastnictví ryze české společnosti Expandia Group a hotel provozuje jej skvělý, nadšený a plně nasazený tým. Naším cílem je nabídnout našim hostům výjimečný zážitek. Spokojení a vracející se hosté jsou naší největší motivacíí.

Od otevření hotelu uplynulo celé století, ale genius loci a sláva hotelu stále přetrvávají.

Přijďte se přesvědčit sami, jsme si jisti, že si Savoy Prague Hotel zamilujete stejně jako my!